PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na Łosiówce w 2015 r.

Ks. abp Stanisław Gądecki przypomina naukę Ojca św. Jana Pawła II dotyczącą życia i niezmienną naukę Kościoła w temacie wartości ludzkiego życia.

Przewodniczący KEP-u zwrócił się wcześniej do prezydenta z prośbą o niepodpisywanie ustawy o in vitro. Komorowski jednak podpisał ustawę i wysłał list do ks. abp. Stanisława Gądeckiego. Ustępujący wkrótce prezydent napisał wówczas, że jego stanowisko ws. ustawy o tzw. leczeniu niepłodności jest zarówno troską o wszystkich obywateli, jak i szacunkiem dla roli Episkopatu w naszym życiu.


LIST PASTERSKI METROPOLITY KRAKOWSKIEGO
PRZED UROCZYSTOŚCIĄ BEATYFIKACJI SŁUŻEBNICY BOŻEJ KLARY LUDWIKI SZCZĘSNEJ

W sobotę (3 października), od godz. 1400, z okazji święta Archaniołów i Aniołów Stróżów, zapraszamy na organizowany przez salezjanów Marsz aniołów z Pychowic na Łosiówkę i Piknik Rodzinny w Parku misyjnym. W programie m.in. terenowa zabawa pt. „Bawimy się i uczymy z Aniołami”, rodzinne konkurencje, grill.


 

„JAN PAWEŁ II – PATRON RODZINY”


Komunikat Konferencji Episkopatu Polski w związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi zarządzonymi na dzień 25 października 2015 roku

Ojciec Święty Franciszek w adhortacji Evangelii Gaudium przypomina, że „odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym” (220). A zatem każdy obywatel – wierzący w szczególności – ma prawo i obowiązek uczestniczenia w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Pamiętajmy jednak, że „Kościół mocą swej misji oraz zgodnie ze swą istotą nie powinien wiązać się” z żadną partią lub „systemem politycznym, gospodarczym czy społecznym” oraz że „właściwe posłannictwo, jakie Chrystus powierzył swemu Kościołowi, nie ma charakteru politycznego, gospodarczego czy społecznego” (Gaudium et spes, 42).

Zachęcamy więc każdego z wiernych do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem, wrażliwym na dobro wspólne i stojącym na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.

Podpisali:
Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce

Warszawa, 7 października 2015 r.

 

JASEŁKA na Scenie salezjańskiej na Łosiówce

11 stycznia (niedziela), godz. 1500


Zapraszamy wszystkich chętnych na salę teatralną na Jasełka. Wystąpią dzieci z Pychowic. Wstęp bezpłatny.

 

******
WSPÓLNOTOWE KOLĘDOWANIE

18 stycznia (niedziela), godz. 1600

 

Zapraszamy na salę teatralną do wspólnego, tradycyjnego naszego kolędowania.

Do śpiewu coś słodkiego. Konkursy śpiewania kolęd z nagrodami. Wstęp bezpłatny.

Organizują Ziemia Boga i RODZINA BOGA

 

 

 

Wielki Post to czas naszego szczególnego stanięcia przed Bogiem w duchu umartwienia i pokuty dla porzucenia grzechu i pójścia za Chrystusem.

Drodzy Diecezjanie.

Nepal i kraje sąsiednie zostały dotknięte trzęsieniem ziemi. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga kilku tysięcy osób, tysiące innych zostało rannych. Zniszczone są dziesiątki miast i wiosek. Drogi są nieprzejezdne, a wiele domów uległo kompletnemu zniszczeniu. Największym problemem jest zapewnienie potrzebującym dostępu do czystej wody i żywności oraz podstawowa pomoc medyczna dla poszkodowanych.

Międzynarodowa wspólnota Caritas zgromadziła do tej pory 3 mln euro na najpilniejszą pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. Caritas Nepal wraz z wolontariuszami z innych krajów udziela poszkodowanym bezpośredniej pomocy.

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu proszę o modlitwę w ich intencji oraz o zorganizowanie w parafii zbiórki do puszek na pomoc dla poszkodowanych w dniu 10 maja br. lub w następną niedzielę maja.


 

Warszawa, dnia 22 lipca 2015 r.

Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski
po podpisaniu przez Prezydenta RP ustawy dotyczącej procedury ,,in vitro”


 Mirosław Krzyśków - biografia

 

* AUTOR MUZYKI: Fjara         NAZWA UTWORU: Arcona 

 

REGULAMIN KONKURSU

Szybki kontakt

Kościół Rektoralny Salezjanów
      pw. MB Wspomożenia Wiernych

Adres: Tyniecka 39, Kraków 30–323

Telefon: +48 122 663 611

Email: info@losiowkasdb.pl

Strona: losiowkasdb.pl

Bank: 62 1600 1013 1847 8609 2000 0004


Kancelaria parafialna - godziny urzędowania:

  • wtorek, piątek, godz. 1600-1730