MAŁŻEŃSTWO – PROJEKT NA CAŁE ŻYCIE

W roku 2018 obchodzimy pięćdziesiątą rocznicę ogłoszenia przez bł. papieża Pawła VI encykliki Humanae Vitae oraz Jubileusz 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W związku z tym Wydział Duszpasterstwa Rodzin,  wraz ze wspólnotami zaangażowanymi w posługę małżeństwom i rodzinom, wyszedł z inicjatywą wspólnego świętowania tych wydarzeń.

Obok wydarzeń centralnych związanych z Pierwszymi Piątkami Małżonków w Sanktuarium św. Jana Pawła II, Dziełem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Dniem Świętości Życia w  Bazylice Mariackiej w Krakowie, Ogólnopolską Pielgrzymką Rodzin Dziecka Utraconego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Piknikiem Rodzinnym przed Oknem Papieskim oraz XXVI Archidiecezjalną Pielgrzymką Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, planowanych jest osiem spotkań narzeczonych i małżonków we wszystkich rejonach naszej Archidiecezji.

Podczas ich trwania nie tylko będziemy się starać zgłębić treść samej encykliki, ale również poprzez wspólną modlitwę z narzeczonymi i małżonkami chcemy zatrzymać się nad wartością i znaczeniem miłości małżeńskiej. Wszystkie te inicjatywy objęliśmy jakże wymownym w dzisiejszych czasach hasłem:  „Małżeństwo – projekt na całe życie”.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 21 stycznia 2018 roku w parafii św. Jana Kantego w Krakowie-Bronowicach. Spotkanie rozpocznie się prelekcją na temat  „Wolna i odpowiedzialna współpraca  z Bogiem Stwórcą”, którą wygłosi ks. dr hab. Robert Skrzypczak. Następnie odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego, po której przewidziana jest modlitwa małżeństw i narzeczonych przed Najświętszym Sakramentem.

Serdecznie zapraszamy.

dr Paweł Gałuszka
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin
Kurii Metropolitalnej w Krakowie

Szybki kontakt

Kościół Rektoralny Salezjanów
      pw. MB Wspomożenia Wiernych

Adres: Tyniecka 39, Kraków 30–323

Telefon: +48 122 663 611

Email: info@losiowkasdb.pl

Strona: losiowkasdb.pl

Bank: 62 1600 1013 1847 8609 2000 0004


Kancelaria parafialna - godziny urzędowania:

  • wtorek, piątek, godz. 1600-1730