POŻEGNANIE 12. DUSZPASTERZA, KS. ROBERTA

Księże Robercie dziękujemy!

24 lipca br. została poświęcona, a dzień wcześniej oddana do użytku przez Urząd Dozoru Technicznego, winda przy naszym kościele w Krakowie na Łosiówce. Jest to olbrzymia pomoc dla osób starszych i niepełnosprawnych. Dla naszej małej Wspólnoty duszpasterskiej - do której terytorialnie należy ok. tysiąca osób, a do kościoła chodzi ok. 400 (wraz z klerykami i mieszkańcami DPS z ul. Praskiej) – było to nie lada wyzwanie finansowe. Ale dzięki Opatrzności Bożej tylko w 1,5 roku zebraliśmy potrzebną kwotę. Dziś dziękujemy  Ks. Robertowi Bieleniowi za pomysł i realizację zamontowania windy. Wdzięczność nasza nie ma granic!
Ks. Robert z dniem 31 sierpnia 2018 r. kończy 7-letnią posługę kapłańską jako rektor  kościoła na Łosiówce i przechodzi do pracy w innej placówce salezjańskiej. Bardzo wiele zawdzięczamy Księdzu, który pięknie zapisał się na kartach historii naszego duszpasterstwa dbając o kościół i parafian. Będziemy pamiętać o licznych dokonaniach ks. Roberta zarówno w zakresie duchowych działań duszpasterskich (m. in. coniedzielnej Komunii św. dla chorych czy założenie Ogrodu Biblijnego), inicjatyw  służących utrwalania pamięci i tożsamości wspólnoty (m. in. opracowanie historii Kościoła na Łosiówce, w tym listy męczenników II wojny światowej, oraz stworzenia archiwum duszpasterstwa), jak i prac o wymiarze remontowo-budowlanym - winda jest jedną z licznych inicjatyw. Mamy ogromny dług wdzięczności za poświecenie,  dobre serce i ogrom wysiłku jaki ks. Robert okazał naszej wspólnocie parafialnej. Jeszcze raz dziękujemy!   

Rada Duszpasterska na Łosiówce

.* * * * *

DRODZY PARAFIANIE z ŁOSIÓWKI, dziękuję!

Drodzy! Bogu niech będą dzięki, że mogłem iść z Wami przez te 7 lat drogą wiary, a ufam, że również drogą miłości. Choć ten drugi wymiar jest bardziej skomplikowany i niestety był obarczony moimi wadami. Co dobre było, to od Boga i Jemu należy się chwała. Co słabe, to było ode mnie i za to przepraszam. Polecam się Waszym modlitwom. Niech nasza Piękna, łosiówkowa Wspomożycielka otacza Was płaszczem Swej macierzyńskiej opieki. O to się modliłem i będę modlił codziennie,   Ks. Robert

Szybki kontakt

Kościół Rektoralny Salezjanów
      pw. MB Wspomożenia Wiernych

Adres: Tyniecka 39, Kraków 30–323

Telefon: +48 122 663 611

Email: info@losiowkasdb.pl

Strona: losiowkasdb.pl

Bank: 62 1600 1013 1847 8609 2000 0004


Kancelaria parafialna - godziny urzędowania:

  • wtorek, piątek, godz. 1600-1730