Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2019

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego, znaną pod nazwą Trzech Króli. Na Mszach świętych błogosławimy kredę i kadzidło, które można zabierać do domów, by na drzwiach napisać pierwsze litery Trzech Mędrców. W ten sposób dajemy świadectwo naszej chrześcijańskiej wiary i przynależności do wspólnoty Kościoła. Woda święcona niech służy nam podczas wizyty duszpasterskiej. Biorąc kredę i kadzidło można złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz dzieci i młodzieży naszego duszpasterstwa z tyłu kościoła.
  Dzisiejsza niedziela jest też pierwszą tegoż miesiąca. Zbierane ofiary na tacę przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.
  Zachęcamy także do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli, a o 1500 zapraszamy na wspólne kolędowanie z jasełkami, przygotowane przez Rodzinę i Ziemię Boga oraz scholanki.
 2. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Rozkład podano w Sygnaturce.
 3. We wtorek – zapraszamy na 1730 na różaniec do Matki Boże Siedmiu Boleści.
 4. Przypominamy, że wspólnota Ziemia Boga ma swoje spotkania formacyjne w każdą środę o 19.30, a Rodzina Boga raz w miesiącu. Jeśli ktoś pragnie włączyć się w formację sumienia oraz trwać świadomie w życiu Kościoła, serdecznie zapraszamy! Zapraszamy wciąż i niestrudzenie do ministrantów i scholanek oraz da animowania liturgii, co można zgłaszać w zakrystii. Można także u ks. Proboszcza zgłaszać chorych naszego duszpasterstwa, którzy pragną przyjmować Komunię świętą w każdą niedzielę oraz w I piątki miesiąca.
  Wszystkich potrzebujących modlitwy z powodu różnych spraw, zapraszamy do zgłaszania tego ks. Proboszczowi lub wpisywania ich do księgi z tyłu kościoła. Wszystkie sprawy i intencje omadlamy w comiesięcznej nowennie do Maryi Wspomożycielki Wiernych oraz w Modlitewnym Pogotowiu Ratunkowym w na Mszach świętych.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Chrztu Pańskiego. Liturgicznie zakończy się okres Bożego Narodzenia. Jednak zgodnie z naszą polską tradycją będziemy kolędować do 2 lutego.
 6. Zachęcamy do świadomego korzystania z Sygnaturki, w której znajdują się Liturgia Słowa na każdą niedzielę, intencje i ogłoszenia parafialne.
 7. Solenizantom i jubilatom tygodnia, naszym parafianom i uczęszczającym do naszej świątyni, składamy serdeczne życzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Szybki kontakt

Kościół Rektoralny Salezjanów
      pw. MB Wspomożenia Wiernych

Adres: Tyniecka 39, Kraków 30–323

Telefon: +48 122 663 611

Email: info@losiowkasdb.pl

Strona: losiowkasdb.pl

Bank: 62 1600 1013 1847 8609 2000 0004


Kancelaria parafialna - godziny urzędowania:

 • wtorek, piątek, godz. 1600-1730