24. NIEDZIELA ZWYKŁA (19.IX - 82. rocznica powstania duszpasterstwa parafialnego na Łosiówce)

16 września 2018

1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z okazji trzeciej niedzieli miesiąca, nasza grupa Caritas umożliwia nam dzisiaj dzielenie się z potrzebującymi poprzez dar składany do puszek przy wyjściu z kościoła.
2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
* w wtorek – uroczystość św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz naszej parafii dębnickiej. Ks. proboszcz Zygmunt Kostka zaprasza na wieczorną mszę św. odpustową o godz. 1800 . U nas o godz. 1730 zapraszamy na Różaniec do 7. Boleści Maryi;
* w środę (19.IX) – obchodzimy 82. rocznicę rozpoczęcia duszpasterstwa parafialnego na Łosiówce: modlimy się w intencji naszej Wspólnoty z Łosiówki dziękując Bogu za minione lata i prosząc o błogosławieństwo Boże na przyszłość. O początkach naszego duszpasterstwa znajdziemy artykuł w dzisiejszej „Sygnaturce”;
* w czwartek – wspomnienie św. męczenników ks. Andrzeja Kim Taegon,  Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
* w piątek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; 15. min. przed mszą św. Koronka do Miłosierdzia Bożego;
* w sobotę –  wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.
    Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Wspomożenia Wiernych.
4. W środę, o godz. 1015 rozpoczęcie mszą św. nowego roku szkolnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Praskiej.
5. Za dwa tygodnie (30.09) Ministranci oraz Scholka rozpoczną nowy rok formacji i zaangażowania na rzecz naszej Wspólnoty. Zapraszamy chłopców na zbiórkę do zakrystii o godz. 11., a dziewczynki lubiące śpiewać na próbę o godz. 1030 w Oratorium.
6. Na naszej stronie internetowej losiowkasdb.pl znajdziemy stale zaproszenia kierowane do nas, szereg bieżących i historycznych informacji oraz możliwość zamawiania intencji.

Szybki kontakt

Kościół Rektoralny Salezjanów
      pw. MB Wspomożenia Wiernych

Adres: Tyniecka 39, Kraków 30–323

Telefon: +48 122 663 611

Email: info@losiowkasdb.pl

Strona: losiowkasdb.pl

Bank: 62 1600 1013 1847 8609 2000 0004


Kancelaria parafialna - godziny urzędowania:

  • wtorek, piątek, godz. 1600-1730