OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 niedziela zwykła – 7 października 2018

 1. Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Tajemnicy Różańca Świętego. Uroczyste Nabożeństwo dzisiaj o godzinie 1715,
  a w tygodniu o godzinie 1730. Składka inwestycyjna, przeznaczona jest na dokończenie prac przy windzie.
 2. Od tej niedzieli diakoni i akolici udadzą się do chorych z Najświętszym Sakramentem.
 3. W czasie Eucharystii o godzinie 1200 będziemy przeżywać obrzęd przyjęcia nowych scholanek i ministrantów. Przypominamy i zachęcamy dzieci do zrobienia serduszek z dobrymi uczynkami i ogłaszamy konkurs na wykonanie w różnej formie różańca z okazji 100 – lecia. Odzyskania Niepodległości Polski – w listopadzie będzie wystawa.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • We wtorek - święto błogosławionego Wincentego Kadłubka
 • W sobotę – wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, kapłana. W tym dniu zapraszamy na XIV pielgrzymkę śladami KAROLA WOJTYŁY – ROBOTNIKA z naszego kościoła na Dębnikach do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Rozpoczęcie pielgrzymki o godzinie 900, zakończenie Koronką o godz. 1500.
 • W przyszłą niedzielę, 14 października, będziemy przeżywać XVIII DZIEŃ PAPIESKI – Dzieło Tysiąclecia Jana Pawła II, na stypendium dla młodzieży zdolnej z ubogich rodzin. Na ten cel będą zbierane ofiary do puszek. Zapraszamy w tym dniu na wystawę do sali teatralnej przygotowaną przez Akademię Sztuk Przeróżnych na Łosiówce, pt.: „SPOTKANIE Z JANEM PAWŁEM II”, z okazji 40. Rocznicy wyboru na stolicę Piotrową.
 1. Do naprawy i renowacji została oddana monstrancja do wystawiania Najświętszego Sakramentu. Na ten czas została wypożyczona z naszej seminaryjnej kaplicy.
 2. Dziękujmy ofiarodawczynią: Pani Krystynie Dąbek i Pani Romie Golba za Jubileuszowy dar jakim jest maryjny obrus ołtarzowy. Bóg zapłać.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki Wiernych.

Szybki kontakt

Kościół Rektoralny Salezjanów
      pw. MB Wspomożenia Wiernych

Adres: Tyniecka 39, Kraków 30–323

Telefon: +48 122 663 611

Email: info@losiowkasdb.pl

Strona: losiowkasdb.pl

Bank: 62 1600 1013 1847 8609 2000 0004


Kancelaria parafialna - godziny urzędowania:

 • wtorek, piątek, godz. 1600-1730