OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 niedziela zwykła – 14 października 2018

Przeżywamy dzisiaj  XVIII DZIEŃ PAPIESKI „PROMIENIOWANIE OJCOSTWA”.

 1. Zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierające ubogich ale zdolnych uczniów i studentów. Ks. Kustosz z sanktuarium św. Jana Pawła II zaprasza na uroczystości  40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża do Łagiewnik. Rozpoczęcie uroczystości 16 października uroczystą Mszą Świętą o godzinie 1630 na Białych Morzach pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Arcybiskupa Salvatore Pennacchio z udziałem Episkopatu Polski i władz państwowych. Zakończenie 22 października w poniedziałek o godzinie 1200 Mszą Świętą Odpustową. Nasza wspólnota parafialna i salezjańska rozpoczęła je w dniu wczorajszym uczestnicząc w kolejnej pielgrzymce: „śladami Karola Wojtyły – robotnika”. Dziękuje serdecznie za udział w tym modlitewnym pielgrzymowaniu. Szczegóły na plakacie.
 2. Zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 1000, 1200 i 1800 na wystawę z okazji 40. rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrowej pt: "Spotkania z Janem Pawłem II", przygotowaną przez Akademię Sztuk Przeróżnych na Łosiówce. Wystawę będzie można obejrzeć również w przyszłą niedzielę połączoną z wypiciem dobrej kawy i kremówkami papieskimi.
 3. Dzisiaj również, przeżywamy ostatnią dziewiątą niedzielę nowenny za Ojczyznę pod hasłem "JEDNOŚĆ I SOLIDARNOŚĆ". Uroczysty różaniec w tej intencji odmówimy o godzinie 1715. Zapraszamy także dzisiaj na godzinę 2000 do sali teatralnej na monodramat pana Krzysztofa Stanio "Zamknięto mnie jak...". Wstęp wolny.
 4. Można składać wypominki listopadowe i roczne do zakrystii. Kartki na wypominki są wyłożone na stolikach z tyłu kościoła.
 5. Każdego 24 dnia miesiąca, przeżywamy uroczyste nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki     Zapraszamy wszystkich wiernych do wpisywania próśb i podziękowań jak  również intencje Modlitewnego Pogotowia Ratunkowego do założonej nowej Księgi, znajdującej się z tyłu na stoliku. W piątek o godzinie 1715 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 6. W tym tygodniu wspominamy:
 • 15 października – w poniedziałek, wspomnienie świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
 • 16 października – we wtorek, wspomnienie świętej Jadwigi Śląskiej,
 • 17 października -  w środę, wspomnienie świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 • 18 października – w czwartek, święto, świętego  Łukasza, ewangelisty.
 • 20 października – w sobotę, obchodzimy - UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA KANTEGO, PREZBITERA, głównego patrona archidiecezji krakowskiej, miasta Krakowa i czcigodnego SOLENIZANTA KSIĘDZA PROFESORA JANA WILKOŁKA. Dziękujemy za Jego Obecność w naszych wspólnotach, Jego świadectwo życia i twórcze zaangażowanie w naszym kościele. Wszystkiego najlepszego. Zapewniamy o pamięci w modlitwie.
 1. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w konkursie rodzinnym "Różaniec dla Niepodległej". Szczegóły na ulotkach rozdawanych przy wyjściu z kościoła. a dzieciom przypominamy o serduszkach z dobrymi uczynkami i do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych o godzinie 1730.
 2. Za tydzień – 21 października zapraszamy na spotkanie integracyjne „Ziemi i Rodziny Boga”. Chętne rodziny prosimy, aby włączyć się w formację tych wspólnot. Msza święta o 1500 a potem gry, zabawy i braterskie spotkanie. Również za tydzień nasza grupa parafialna Caritas będzie zbierała ofiary dla najbardziej potrzebujących. W miesiącu wrześniu zebraliśmy 680 zł. Dziękujemy!
 3. Jutro po Eucharystii zapraszamy na spotkanie Rady parafialnej.
 4. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 • POBIERZ PDF | Sygnaturka – 28 niedziela zwykła – 14 października 2018

Szybki kontakt

Kościół Rektoralny Salezjanów
      pw. MB Wspomożenia Wiernych

Adres: Tyniecka 39, Kraków 30–323

Telefon: +48 122 663 611

Email: info@losiowkasdb.pl

Strona: losiowkasdb.pl

Bank: 62 1600 1013 1847 8609 2000 0004


Kancelaria parafialna - godziny urzędowania:

 • wtorek, piątek, godz. 1600-1730