PROJEKT "WINDA"

Zbieramy fundusze na instalację windy w budynku naszego kościoła.

Koszt windy 105.000 zł
Do tej pory (13 września 2017) zebraliśmy kwotę 51.527 zł

 

ORATORIUM NA ŁOSIÓWCE W LATACH 1946 – 1949/1950

Wspomnienie matki harcerza 9. drużyny harcerskiej im. Stanisława Żółkiewskiego

Po okresie II wojny światowej zostało reaktywowane Oratorium dla chłopców i młodzieży z osiedla Robotniczego i nielicznych domków zlokalizowanych w sąsiedztwie Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego mieszczącego się przy wałach wiślanych. Skupiało chłopców i młodzież w przedziale wieku 6 - 19 lat. Był rok 1946.

Oratorium prowadzili salezjanie mieszkający wówczas w budynku, w którym była również kaplica seminaryjna na pierwszym piętrze, do której chodziliśmy na msze św. i uroczystości kościelne.

NOWI PARAFIANIE

Serdecznie witamy w naszej łosiówkowskiej Wspólnocie nowych parafian!

Cieszymy się, że jako miejsce zamieszkania wybraliście ten teren Dębnik.

Zapraszamy do naszej Wspólnoty poprzez modlitwę w naszej świątyni, ale także poprzez spotkanie się z duszpasterzem, ks. Robertem.

Można to zrobić przed lub po mszach św. oraz zapraszając księdza - najlepiej drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) - na wizytę duszpasterską w swoim domu.

ZAPROSZENIA

  • 20 września 2017 (śr.), g. 1830 - Spotkanie dla MĘŻCZYZN pt. "Stróż brata": parafia św. Józefa, Kraków - Podgórze, ul. Zamojskiego 2; zob.: www.mezczyzni.net
  •  przerwa wakacyjna 2017 (sob.), g. 1800 - Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie - kościół pw. św. St. Kostki na Dębnikach; PLAN: g. 1800 - Eucharystia, g. 1900 - Modlitwy o uzdrowienie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem; g. 2000 - modlitwy wstawiennicze (kolejne spotkania: )
  • 23 września 2017 (śr.), g. 1700 - Msza św. i nabożeństwo O UZDROWIENIE w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie; przewodniczy - ks. Jan Reczek;  (kolejne spotkania: 25.XI), zob.: www.krakow2016.com

  • SPOTKANIA dla osób w związkach niesakramentalnych: 3. piątki miesiąca, g. 1800, parafia pw. Miłosierdzia Bożego, Kraków - Wzgórza Krzesławickie;  prowadzi ks. Jan Abrahamowicz
  • STUDIUM DUSZPASTERSTWA TRZEŹWOŚCI (zapisy do 15.IX) – info.: 501-418-612
  • STUDIUM ŻYWEGO SŁOWA (zapisy od 1.X) – zob. www.grupyapostolskie.pl
  • KARMELITAŃSKI INSTYTUT DUCHOWOŚCI w Krakowie: bezpłatne wykłady – zob. www.kid.edu.pl

O NASZYM OGRODZIE BIBLIJNYM W TV TRWAM

W niedzielę, 23 października 2016 o godz. 1730 w TV Trwam w ramach programu "Okiem kamery" został wyemitowany reportaż nt. ogrodów biblijnych, a w nim został zaprezentowany również nasz Ogród biblijny z Łosiówki. Zapraszamy do oglądnięcia.

ISTNIEJĄCE ZAANGAŻOWANIA W NASZEJ WSPÓLNOCIE DUSZPASTERSKIEJ

Wykaz jest praktyczną pomocą służącą wybraniu konkretnego wyrazu swojej wiary w Syna Bożego i w Jego Mistyczne Ciało czyli Kościół. W wykazie znajdziemy wymienione konkretne czyny miłości wobec innych wierzących w konkretnej wspólnocie Ludu Bożego modlącej się tutaj na Łosiówce. Na zakończenie Rekolekcji będzie krótkie omówienie tych zaangażowań. Wierni, którzy odczytają w sercu potrzebę aktywnego uczestnictwa w życiu naszej Wspólnoty, proszeni są zgłaszać się do ks. Roberta do zakrystii po mszach św.

NOWY SŁUGA BOŻY Z NASZYCH DĘBNIK

HEROICZNOŚĆ CNÓT JANA TYRANOWSKIEGO

W pamięci mieszkańców Krakowa w sposób szczególny zapisała się postać Jana Tyranowskiego. Ludzie, którzy mieli szczęście go poznać, byli i są przekonani, że był on człowiekiem o głębokiej duchowości chrześcijańskiej, realizujący w sposób nadzwyczajny powołanie do świętości jako apostoł młodzieży. Prowadząc przy parafii salezjańskiej na krakowskich Dębnikach „Żywy Różaniec”, umiał budzić powołania do życia zakonnego i kapłańskiego. Przyczynił się także do odkrycia powołania u młodego Karola Wojtyły.

Szybki kontakt

Kościół Rektoralny Salezjanów
      pw. MB Wspomożenia Wiernych

Adres: Tyniecka 39, Kraków 30–323

Telefon: +48 122 663 611

Email: info@losiowkasdb.pl

Strona: losiowkasdb.pl


Kancelaria parafialna - godziny urzędowania:

  • wtorek, piątek, godz. 1600-1730