U NAS W PARAFII
1) Akcja „Zaproś sąsiada na obiad”: "Jesteśmy wezwani do wyciągnięcia ręki do biednych, do spotkania się z nimi, popatrzenia im w oczy, przytulenia, aby poczuli ciepło miłości, która przełamuje krąg samotności. Ich ręka wyciągnięta w naszą stronę jest również zaproszeniem do wyjścia z naszych pewności i wygód, i do rozpoznania wartości, którą ubóstwo ma samo w sobie." (papież Franciszek)
2) Akcja „Rodzina – rodzinie, parafianin – parafianinowi”: księga chcących pomóc i potrzebujących pomocy: zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub przez maila
3) Kosz nadziei – zbiórka suchych produktów spożywczych na mszach św.
4) Samochód br. Alberta – podwożenie starszych osób na niedzielą msze św.
5) Współpracownik i wolontariusz Caritasu parafialnego – zgłoszenia chętnych

DIECEZJALNE ŚWIĘTO UBOGICH:

1) Rekolekcje dla ubogich i wolontariuszy pt. „Ubogi niech do mnie przyjdzie" - 16-18.XI (czw.-sob.) w Bazylice Mariackiej. Głosi: ks. Mirosław Tosza ze wspólnotą Betlejem. Msza św.: 16.XI, 18.30 - inaugurująca pod przew. abp. M. Jędraszewskiego; 17-18.XI (pią.-sob.) o 11. i 18.30; 19.XI (nd) o g. 8., 9., 10., 11.15, 12. i 13. Zakończenie na Małym Rynku wspólnym posiłkiem.
2) 12-18.XI (nd.-sob.) - modlitewne Jerycho w kościele Jezuitów pw. św. Barbary przy Małym Rynku, jako zaplecze modlitewne dni
3) Namiot Spotkania na Małym Rynku – tu: m.in.: warsztaty fotograficzne, warsztaty filozoficzne, porady specjalistów (w tym psychologów i prawników), gry miejskie, planszowe, kącik seniora, szkolenia wykorzystywania surowców wtórnych, pokazy filmów, a wieczorami koncerty i pokazy filmowe.
4) Punkt medyczny (pielęgniarki i lekarze) 14-18.XI (wt.-sob.), w godz. 12-18, w siedzibie Arcybractwa Miłosierdzia przy ul. Siennej 5, oraz kącik metamorfoz swojego wyglądu pod okiem stylistów oraz otrzymać nowe ubranie.

Zbieramy fundusze na instalację windy w budynku naszego kościoła.

Koszt windy 105.000 zł
Do tej pory (10 listopada 2017) zebraliśmy kwotę 57.381 zł

 

Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę

W związku z trwającymi pracami legislacyjnymi nad projektem ustawy w sprawie ograniczenia handlu w niedziele, jako Prezydium Konferencji Episkopatu Polski – biorąc również pod uwagę liczne głosy wiernych Kościoła rzymskokatolickiego i chrześcijan z innych Kościołów – wyrażamy nasz niepokój wobec losu obywatelskiej inicjatywy Związku Zawodowego „Solidarność”, która została poparta podpisami ponad 500 tys. obywateli naszego kraju. Tak Konferencja Episkopatu Polski, jak i biskupi poszczególnych diecezji wielokrotnie udzielali tej inicjatywie jednomyślnego poparcia w komunikatach i listach pasterskich, licząc na przywrócenie całemu społeczeństwu niedzieli jako dnia wypoczynku i czasu budowania więzi rodzinnych oraz umacniania relacji społecznych. Niestety, jak wynika z dotychczasowych prac nad ustawą, aktualnie proponowane rozwiązania odbiegają zasadniczo od proponowanego kształtu tej inicjatywy. Milczenie z naszej strony w tej kwestii byłoby zaniedbaniem naszego pasterskiego obowiązku stania na straży dobra wspólnego.

Serdecznie witamy w naszej łosiówkowskiej Wspólnocie nowych parafian!

Cieszymy się, że jako miejsce zamieszkania wybraliście ten teren Dębnik.

Zapraszamy do naszej Wspólnoty poprzez modlitwę w naszej świątyni, ale także poprzez spotkanie się z duszpasterzem, ks. Robertem.

Można to zrobić przed lub po mszach św. oraz zapraszając księdza - najlepiej drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) - na wizytę duszpasterską w swoim domu.

8 października 2017 r. w kościele rektoralnym na Łosiówce obchodziliśmy jubileusz 60-lecia kapłaństwa ks. dr Jana Krawca sdb. Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą św. koncelebrowaną, której przewodniczył Ksiądz Jubilat. Ks. Jan modlił się za parafian z Łosiówki, a współcelebrans ks. Maren Dąbek (nasz krajan) modlił się w intencji ks. Jana.

ZAPRASZAMY NA SPEKTAKL TEATRU CIENIA EXIT
(NOWEJ GRUPY TEATRALNEJ PRZY NASZYM KOŚCIELE)

ŚRODA, 11 PAŹDZIERNIKA, GODZ. 1000
SALA TEATRALNA POD KOŚCIOŁEM

Wspomnienie matki harcerza 9. drużyny harcerskiej im. Stanisława Żółkiewskiego

Po okresie II wojny światowej zostało reaktywowane Oratorium dla chłopców i młodzieży z osiedla Robotniczego i nielicznych domków zlokalizowanych w sąsiedztwie Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego mieszczącego się przy wałach wiślanych. Skupiało chłopców i młodzież w przedziale wieku 6 - 19 lat. Był rok 1946.

Oratorium prowadzili salezjanie mieszkający wówczas w budynku, w którym była również kaplica seminaryjna na pierwszym piętrze, do której chodziliśmy na msze św. i uroczystości kościelne.

  • 15 listopada 2017 (śr.), g. 1830 - Spotkanie dla MĘŻCZYZN pt. "Powołani do szcześcia": parafia św. Józefa, Kraków - Podgórze, ul. Zamojskiego 2; zob.: www.mezczyzni.net
  •  przerwa wakacyjna 2017 (sob.), g. 1800 - Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie - kościół pw. św. St. Kostki na Dębnikach; PLAN: g. 1800 - Eucharystia, g. 1900 - Modlitwy o uzdrowienie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem; g. 2000 - modlitwy wstawiennicze (kolejne spotkania: )
  • 25 listopada 2017 (śr.), g. 1700 - Msza św. i nabożeństwo O UZDROWIENIE w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie; przewodniczy - ks. Jan Reczek;  (kolejne spotkania: ), zob.: www.krakow2016.com

  • SPOTKANIA dla osób w związkach niesakramentalnych: 3. piątki miesiąca, g. 1800, parafia pw. Miłosierdzia Bożego, Kraków - Wzgórza Krzesławickie;  prowadzi ks. Jan Abrahamowicz
  • STUDIUM DUSZPASTERSTWA TRZEŹWOŚCI (zapisy do 15.IX) – info.: 501-418-612
  • STUDIUM ŻYWEGO SŁOWA (zapisy od 1.X) – zob. www.grupyapostolskie.pl
  • KARMELITAŃSKI INSTYTUT DUCHOWOŚCI w Krakowie: bezpłatne wykłady – zob. www.kid.edu.pl

W niedzielę, 23 października 2016 o godz. 1730 w TV Trwam w ramach programu "Okiem kamery" został wyemitowany reportaż nt. ogrodów biblijnych, a w nim został zaprezentowany również nasz Ogród biblijny z Łosiówki. Zapraszamy do oglądnięcia.

Odmawiamy go  wspólnotowo we wtorki  (w listopadzie w piątki), o godz. 1730

Różaniec ten, dany naszej Wspólnocie od Boga podczas ostatnich rekolekcji, jest wspaniałym narzędziem ewangelizacji siebie i bliźnich.

Jak go odmawiać? Zob.: Różaniec do 7-u boleści

Wykaz jest praktyczną pomocą służącą wybraniu konkretnego wyrazu swojej wiary w Syna Bożego i w Jego Mistyczne Ciało czyli Kościół. W wykazie znajdziemy wymienione konkretne czyny miłości wobec innych wierzących w konkretnej wspólnocie Ludu Bożego modlącej się tutaj na Łosiówce. Na zakończenie Rekolekcji będzie krótkie omówienie tych zaangażowań. Wierni, którzy odczytają w sercu potrzebę aktywnego uczestnictwa w życiu naszej Wspólnoty, proszeni są zgłaszać się do ks. Roberta do zakrystii po mszach św.

HEROICZNOŚĆ CNÓT JANA TYRANOWSKIEGO

W pamięci mieszkańców Krakowa w sposób szczególny zapisała się postać Jana Tyranowskiego. Ludzie, którzy mieli szczęście go poznać, byli i są przekonani, że był on człowiekiem o głębokiej duchowości chrześcijańskiej, realizujący w sposób nadzwyczajny powołanie do świętości jako apostoł młodzieży. Prowadząc przy parafii salezjańskiej na krakowskich Dębnikach „Żywy Różaniec”, umiał budzić powołania do życia zakonnego i kapłańskiego. Przyczynił się także do odkrycia powołania u młodego Karola Wojtyły.

Szybki kontakt

Kościół Rektoralny Salezjanów
      pw. MB Wspomożenia Wiernych

Adres: Tyniecka 39, Kraków 30–323

Telefon: +48 122 663 611

Email: info@losiowkasdb.pl

Strona: losiowkasdb.pl


Kancelaria parafialna - godziny urzędowania:

  • wtorek, piątek, godz. 1600-1730