Serdecznie witamy w naszej łosiówkowskiej Wspólnocie nowych parafian!
Cieszymy się, że jako miejsce zamieszkania wybraliście ten teren Dębnik.


Zapraszamy do naszej Wspólnoty Kościoła lokalnego na Łosiówce poprzez modlitwę w naszej świątyni, spotkania na sali teatralnej na parterze i w ogrodzie biblijnym przed kościołem, ale także poprzez spotkanie się z duszpasterzem, ks. Robertem oraz z wspierającymi go osobami.
Można to zrobić przed lub po mszach św. oraz/lub zapraszając księdza - najlepiej drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) - na wizytę duszpasterską w swoim domu.

Dotyczy to także czasu tzw. kolędy czyli wizyty duszpasterskiej w styczniu. Albowiem duszpasterze chodząc po nowych mieszkaniach, jak również po starych mieszkaniach gdzie do tej pory nie przyjmowano kapłana, dzwonią bardzo delikatnie ze świadomością, że nie każdy pragnie takiej wizyty. Dochodzą do tego jeszcze problemy z domofonami oraz dzwonkami przy drzwiach. Czyli z jednej strony nie chcemy nikogo pominąć kto na nas czeka, a z drugiej -nie chcemy nikogo "nachodzić". Zatem prosimy o wcześniejsze informacje.

Zbieramy fundusze na instalację windy w budynku naszego kościoła.

Koszt windy 105.000 zł
Do tej pory (12 stycznia 2017) zebraliśmy kwotę 70.039 zł

 

Nasz ogród biblijny, jako jeden z czterech ogrodów biblijnych w Polsce (obok Proszowic, Myczkowiec i Muszyny), znalazł się w amerykańskim, renomowanym spisie biblijnych ogrodów na świecie - Materializing the Bible Z powyższego względu ta część naszej strony, która dotyczy "Ogrodu Boga" została zmodyfikowana  poprzez dodanie tłumaczenia treści na język angielski.

Zapraszamy interesujących się ogrodami biblijnymi do zapoznania się z tą stroną (zob. tutaj).

  • 17 stycznia 2017 (śr.), g. 1830 - Spotkanie dla MĘŻCZYZN pt. "Odnowiona tożsamość": parafia św. Józefa, Kraków - Podgórze, ul. Zamojskiego 2; zob.: www.mezczyzni.net
  •  przerwa wakacyjna 2017 (sob.), g. 1800 - Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie - kościół pw. św. St. Kostki na Dębnikach; PLAN: g. 1800 - Eucharystia, g. 1900 - Modlitwy o uzdrowienie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem; g. 2000 - modlitwy wstawiennicze (kolejne spotkania: )

  • SPOTKANIA dla osób w związkach niesakramentalnych: 3. piątki miesiąca, g. 1800, parafia pw. Miłosierdzia Bożego, Kraków - Wzgórza Krzesławickie;  prowadzi ks. Jan Abrahamowicz
  • STUDIUM DUSZPASTERSTWA TRZEŹWOŚCI (zapisy do 15.IX) – info.: 501-418-612
  • STUDIUM ŻYWEGO SŁOWA (zapisy od 1.X) – zob. www.grupyapostolskie.pl
  • KARMELITAŃSKI INSTYTUT DUCHOWOŚCI w Krakowie: bezpłatne wykłady – zob. www.kid.edu.pl

U NAS W PARAFII
1) Akcja „Zaproś sąsiada na obiad”: "Jesteśmy wezwani do wyciągnięcia ręki do biednych, do spotkania się z nimi, popatrzenia im w oczy, przytulenia, aby poczuli ciepło miłości, która przełamuje krąg samotności. Ich ręka wyciągnięta w naszą stronę jest również zaproszeniem do wyjścia z naszych pewności i wygód, i do rozpoznania wartości, którą ubóstwo ma samo w sobie." (papież Franciszek)
2) Akcja „Rodzina – rodzinie, parafianin – parafianinowi”: księga chcących pomóc i potrzebujących pomocy: zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub przez maila
3) Kosz nadziei – zbiórka suchych produktów spożywczych na mszach św.
4) Samochód br. Alberta – podwożenie starszych osób na niedzielą msze św.
5) Współpracownik i wolontariusz Caritasu parafialnego – zgłoszenia chętnych

DIECEZJALNE ŚWIĘTO UBOGICH:

1) Rekolekcje dla ubogich i wolontariuszy pt. „Ubogi niech do mnie przyjdzie" - 16-18.XI (czw.-sob.) w Bazylice Mariackiej. Głosi: ks. Mirosław Tosza ze wspólnotą Betlejem. Msza św.: 16.XI, 18.30 - inaugurująca pod przew. abp. M. Jędraszewskiego; 17-18.XI (pią.-sob.) o 11. i 18.30; 19.XI (nd) o g. 8., 9., 10., 11.15, 12. i 13. Zakończenie na Małym Rynku wspólnym posiłkiem.
2) 12-18.XI (nd.-sob.) - modlitewne Jerycho w kościele Jezuitów pw. św. Barbary przy Małym Rynku, jako zaplecze modlitewne dni
3) Namiot Spotkania na Małym Rynku – tu: m.in.: warsztaty fotograficzne, warsztaty filozoficzne, porady specjalistów (w tym psychologów i prawników), gry miejskie, planszowe, kącik seniora, szkolenia wykorzystywania surowców wtórnych, pokazy filmów, a wieczorami koncerty i pokazy filmowe.
4) Punkt medyczny (pielęgniarki i lekarze) 14-18.XI (wt.-sob.), w godz. 12-18, w siedzibie Arcybractwa Miłosierdzia przy ul. Siennej 5, oraz kącik metamorfoz swojego wyglądu pod okiem stylistów oraz otrzymać nowe ubranie.

W niedzielę, 23 października 2016 o godz. 1730 w TV Trwam w ramach programu "Okiem kamery" został wyemitowany reportaż nt. ogrodów biblijnych, a w nim został zaprezentowany również nasz Ogród biblijny z Łosiówki. Zapraszamy do oglądnięcia.

Odmawiamy go  wspólnotowo we wtorki  (w listopadzie w piątki), o godz. 1730

Różaniec ten, dany naszej Wspólnocie od Boga podczas ostatnich rekolekcji, jest wspaniałym narzędziem ewangelizacji siebie i bliźnich.

Jak go odmawiać? Zob.: Różaniec do 7-u boleści

Wykaz jest praktyczną pomocą służącą wybraniu konkretnego wyrazu swojej wiary w Syna Bożego i w Jego Mistyczne Ciało czyli Kościół. W wykazie znajdziemy wymienione konkretne czyny miłości wobec innych wierzących w konkretnej wspólnocie Ludu Bożego modlącej się tutaj na Łosiówce. Na zakończenie Rekolekcji będzie krótkie omówienie tych zaangażowań. Wierni, którzy odczytają w sercu potrzebę aktywnego uczestnictwa w życiu naszej Wspólnoty, proszeni są zgłaszać się do ks. Roberta do zakrystii po mszach św.

HEROICZNOŚĆ CNÓT JANA TYRANOWSKIEGO

W pamięci mieszkańców Krakowa w sposób szczególny zapisała się postać Jana Tyranowskiego. Ludzie, którzy mieli szczęście go poznać, byli i są przekonani, że był on człowiekiem o głębokiej duchowości chrześcijańskiej, realizujący w sposób nadzwyczajny powołanie do świętości jako apostoł młodzieży. Prowadząc przy parafii salezjańskiej na krakowskich Dębnikach „Żywy Różaniec”, umiał budzić powołania do życia zakonnego i kapłańskiego. Przyczynił się także do odkrycia powołania u młodego Karola Wojtyły.

Szybki kontakt

Kościół Rektoralny Salezjanów
      pw. MB Wspomożenia Wiernych

Adres: Tyniecka 39, Kraków 30–323

Telefon: +48 122 663 611

Email: info@losiowkasdb.pl

Strona: losiowkasdb.pl


Kancelaria parafialna - godziny urzędowania:

  • wtorek, piątek, godz. 1600-1730