CAMINO ŁOSIÓWKA

czyli Małopolska Droga św. Jakuba

do Santiago de Compostela

biegnąca obok naszego kościoła

Obok naszego kościoła, wałami, przebiega Małopolska Droga św. Jakuba (obejmuje ona trasę od Sandomierza przez Tyniec do Szczyrku).

Jest ona częścią sieci dróg do Composteli – zaczyna się od Lublina (Lubelska Droga św. Jakuba: Lublin – Kraśnik – Sandomierz) i prowadzi dalej przez Tyniec do Szczyrku, a potem Beskidzką  Drogą św. Jakuba do Cieszyna i dalej do Santiago de Compostela. Z Krakowa można też iść Drogą św. Jakuba Via Regia przez południowo–zachodnią Polskę aż do sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostela.

Dlatego w 2013 r. na gablotach przed kościołem pojawiły się znaczki Małopolskiej Drogi św. Jakuba, a w 2014 r. postawiliśmy słup pielgrzymkowy (który został pomalowany w kwietniu 2015) - zob. zdjęcia na dole strony. Planowane jest też postawienie tablicy informacyjnej Drogi Jakubowej.

Zapraszamy też do wspólnego pielgrzymowania po Małopolskiej Drodze św. Jakuba wraz z Bractwem św. Jakuba (szczegóły będą podawane na bieżąco - zob. Wydarzenia). Osoby zainteresowane pielgrzymowaniem proszone są o zgłaszanie się do ks. Roberta.


POLECANE STRONY DO ODWIEDZENIA:


 

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

  • Słup Camino przy Drodze Jakubowej na Łosiówce

Szybki kontakt

Kościół Rektoralny Salezjanów
      pw. MB Wspomożenia Wiernych

Adres: Tyniecka 39, Kraków 30–323

Telefon: +48 122 663 611

Email: info@losiowkasdb.pl

Strona: losiowkasdb.pl


Kancelaria parafialna - godziny urzędowania:

  • wtorek, piątek, godz. 1600-1730