Wita Was "Rodzina Boga" czyli Grupa Rodzin z Łosiówki!

Patroni naszej grupy - św. Rodzina z Nazaretu,
hasłem grupy jest: "RODZINA BOSCO SIĘ TRZYMA"

Informacje dla rodzin:

Spotkania w tym roku będą się odbywać zasadniczo raz w miesiącu,
w soboty lub w niedziele, w godzinach od 1545 do 1830

 • Konferencje dla Grupy głosi ksiądz: ks. Dariusz Porzucek

Najbliższe spotkania odbędą się:

 • 21 października 2018 – niedziela godzina 1500
 • 24 listopada 2018 - sobota
 • 15 grudnia 2018 - sobota

Uroczystą Mszą świętą o godzinie 1200, 30 września, w miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, schola i ministranci rozpoczęli kolejny rok formacyjny.

Głównym celebransem był ks. Jerzy Szkiert SDB, nowy rektor naszego kościoła. Wszystkich serdecznie przywitał oraz ucieszył się licznie zgromadzonymi rodzinami. Kazanie zachęcające do dawania dobrego przykładu innym oraz o św. Janie Pawle II, od którego można się uczyć właściwych postaw w życiu wygłosił dk. Marcin Giemzik SDB. Od tej niedzieli Eucharystia jest tez animowana przez wspólnotę Rodziny Boga. Schola pod opieką kl. Pawła Gulki SDB pięknie wyśpiewywała chwałę Panu Bogu, a ministranci gorliwie służyli przy ołtarzu. Po błogosławieństwie było ucałowanie relikwii św. Jana Bosko oraz wspólne zdjęcie.

Po najważniejszym wydarzeniu tej niedzieli najmłodsi wraz z rodzinami udali się na poczęstunek. Był czas na ciepły posiłek, na ciastko i kawę. Nie brakowało twórczych rozmów i zabaw dla dzieci. Atmosfera spotkania była iście rodzinna, co jest ważne w stylu życia przyjętym od ks. Bosko, który patronował tej niedzieli.

Zapraszamy chętne dzieci, dziewczynki do śpiewu w scholi, a chłopców do służby przy ołtarzu! Niech nie zabraknie ochoty w sercach młodych do trwania przy Bogu i w Kościele!

16 września 2018 odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie członków wspólnoty Rodzina Boga. Rozpoczęliśmy Mszą świętą, a podczas spotkania ustalaliśmy plany na najbliższy rok. Tematem formacji wybrano omawianie i przybliżanie Kerygmatu.

Dodatkowo ustalono, że:

 1. Będziemy się spotykać nadal jeden raz w miesiącu w sobotę lub w niedzielę, a terminy zostaną podane w późniejszym czasie.
 2. Każde spotkanie będziemy rozpoczynać mszą świętą bez kazania.
 3. Odpowiedzialność za spotkania zostanie rozdzielona na poszczególne rodziny, po ustaleniu terminów spotkań. Do dwóch odpowiedzialnych rodzin będzie należało:
  • oprawa mszy św. (czytania, psalm, modlitwa wiernych, wybór i ustalenie piosenek z grającymi)
  • napisanie relacji i zrobienie kilku zdjęć ze spotkania i wysłanie na stronę internetową
 4. Wspólną niedzielną mszą św. Rodziny Boga będzie msza św. o godzinie 12. Podjęliśmy się jej animowania. Kleryk Damian będzie odbierał mailowo lub sms-owo nasze zgłoszenia chęci czytania i śpiewania podczas mszy świętych.
 5. Poza ustalonymi terminami spotkań każda rodzina będzie mogła zaproponować i zorganizować jednodniową wycieczkę Rodziny Boga.
 6. Przyjęto też z zadowoleniem propozycje:
  • wspólnego wyjścia na Mękę Pańską i sztukę Ziemi Boga
  • formacji dla dzieci i młodzieży
  • wspólnych działań dla parafii czyli Jasełka (grane przez dzieci i rodziców) wraz z kolędowaniem (wstępny termin – 5 stycznia 2019) oraz prowadzenia Drogi krzyżowej

Po ustaleniach rozmawialiśmy przy pysznych ciastach własnego wypieku i odwiedził nas też nowy ksiądz proboszcz Jerzy Szkiert, aby się z nami zapoznać. Dzieci były w tym czasie pod opieką naszej niezastąpionej wolontariuszki Agnieszki.

RODZINA BOGA BOSKO SIĘ TRZYMA!

Tegoroczne wczaso-rekolekcje Rodzina Boga spędziła w Pasterce w Górach Stołowych. Dzięki zaangażowaniu liderów wspólnoty ponad 40 osób, tj. ponad 10 rodzin oraz dwóch salezjanów mogli przeżyć czas wakacji radośnie, bezpiecznie i pobożnie w duchu św. Jana Bosko!

W dniach od 15 do 22 lipca w Pasterce miały miejsce rekolekcje dla rodzin skupionych we wspólnocie przy salezjanach na Łosiówce. Tematy konferencji dotyczyły wiary i wychowania do niej swoich dzieci, systemu wychowania oraz wartości, jakie rodzice pragną im przekazać oraz źródeł relacji do Boga i samego siebie.

Kiedy ks. Dariusz Porzucek SDB spotykał się z rodzicami na konferencji oraz wymianie zdań, kl. Damian Okroj SDB śpiewał, tańczył z dziećmi oraz czytał z nimi Słowo Boże. W opiece nad najmłodszymi pomagali też Agnieszka Kruszyna i Michał Michalski ze wspólnoty Ziemia Boga. Nie brakowało czasu na wspólną codzienną Mszę świętą, w której animowanie włączały się całe rodziny. Zabawy, wycieczki, wędrówki, posiłki, modlitwy, słówka na dobranoc oraz pogodne wieczory pozwalały na integrację, scalanie wspólnoty oraz zawiązywanie przyjaźni. Wspinaczka na Szczeliniec, wizyta w sanktuarium Królowej Rodzin w Wambierzycach, Muzeum Zabawek w Kudowie Zdrój oraz wiele innych ciekawych miejsc cieszyły oczy i serca małych i dużych!

Żaden moment tego wyjazdu nie został zmarnowany! Ten tydzień był czasem łaski ofiarowanej przez Boga Jego rodzinie! Bogu oraz wszystkim organizatorom niech będą dzięki!

Karwieńskie Błoto I - 16-26 sierpnia

Dzień przyjazdu był jedynym, kiedy padało. Był szary, a my zmęczeni po całodziennej podróży spotkaliśmy się wieczorem na powitalnej kolacji. Ks. Wojciech w pięknych słowach przedstawił najważniejsze osoby – panie z kuchni. Jedzenie było jak w domu.
To był bardzo dobry czas - mogliśmy wypoczywać razem z innymi i z najbliższymi. Codzienna Msza Święta, konferencje na temat liturgii oraz wieczorne filmy o relacjach małżeńskich na zmianę z plażowaniem, grą w ringo i nogę, a także w ping-ponga i w piłkarzyki.

W dniu 18 marca 2017 miało miejsce kolejne z comiesięcznych spotkań Rodziny Boga. Jako że przeżywamy obecnie czas Wielkiego Postu, nasz opiekun ksiądz Tadeusz Mietła wybrał dla nas kilka fragmentów z niedawnych rozważań Papieża Franciszka na temat znaczenia tego właśnie okresu w życiu Kościoła i każdego chrześcijanina.

Wakacyjny wyjazd grupy Rodzina Boga do Ostródy – sierpień 2015

Szybki kontakt

Kościół Rektoralny Salezjanów
      pw. MB Wspomożenia Wiernych

Adres: Tyniecka 39, Kraków 30–323

Telefon: +48 122 663 611

Email: info@losiowkasdb.pl

Strona: losiowkasdb.pl

Bank: 62 1600 1013 1847 8609 2000 0004


Kancelaria parafialna - godziny urzędowania:

 • wtorek, piątek, godz. 1600-1730