Rodzina Boga

GRUPA RODZIN Z ŁOSIÓWKI

TERMINY SPOTKAŃ RODZINY BOGA

Spotkania w tym roku będą się odbywać raz w miesiącu, w soboty lub w niedziele.

  • 9 lutego 2019 w sobotę o godzinie 1530 (zaczynamy wspólną mszą św.)
  • 2 marca 2019 w sobotę o godzinie 1530 (zaczynamy wspólną mszą św.)
  • 14 kwietnia 2019 w niedzielę o godzinie 1600 (msza św. we własnym zakresie)
  • 19 maja 2019 w niedzielę o godzinie 1600 (msza św. we własnym zakresie)
  • 16 czerwca 2019 w niedzielę o godzinie 1500 (msza św. we własnym zakresie)

SPOTKANIE RODZINY  BOGA - RELACJA

9 lutego 2019

Spotkanie rozpoczęliśmy mszą świętą, na zakończenie, której zaśpiewaliśmy wspólnie nasz Hymn. Tym razem na spotkanie przyszli przedstawiciele 7 rodzin, ale tylko troje dzieci, co jest rzadkością na naszych spotkaniach zazwyczaj jest ich dużo więcej. Na czas konferencji Księdza Darka dla naszych pociech przygotowany został przez niezastąpioną i niezawodną Agnieszkę seans filmowy. Do wyboru były 3 filmy, ale wygrał łączący zainteresowania dziewcząt i chłopców film pt. 101 dalmateńczyków. Dorośli udali się do sali obok, aby posłuchać konferencji ks. Darka na temat grzechu. Zawierała ona w sobie w dużej mierze elementy dyskusji na różne tematy związane z grzechem. Zastanawialiśmy się nad przyczynami grzechu, dlaczego i poco grzeszymy. Pojawia się on, gdy zatracamy łączność z Bogiem, gdy tracimy do Niego zaufanie. Wtedy budzą się w nas pragnienia posiadania lub dostępu do wiedzy, która się nam nie należy lub chcemy mieć to co wydaje się nam będzie źródłem naszego szczęścia. To my stajemy się centrum, a nie Bóg, chcemy sami decydować co jest dobre, a co złe.

A także co grzech z nami robi, jak obdziera nas, zakłóca Miłość do Boga, do siebie i do ludzi, niszczy nas, powoduje że chowamy się w sobie, uciekamy, chowamy się przed Bogiem. Wydaje się nam że dążymy do szczęścia, a tymczasem on nas ogałaca. Aby wrócić, trzeba na nowo zaufać Bogu i odzyskać radość serca, pokój i szczęście.

Dyskusja była bardzo owocna, każdy z nas miał inne odczucia, mogliśmy się nimi dzielić i ubogacać się nawzajem. Następnie przy kawie, herbacie i ciastach własnej roboty kończyliśmy dyskusję i rozmawialiśmy na temat terminu i miejscu planowanego wyjazdu wakacyjnego. Były 2 propozycje morze i góry, ciekawe która wygra, wszystko rozstrzygnie się niebawem. 

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU FORMACYJNEGO

Uroczystą Mszą świętą o godzinie 1200, 30 września, w miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, schola i ministranci rozpoczęli kolejny rok formacyjny.

LATO RODZINY BOGA 2018

RODZINA BOGA BOSKO SIĘ TRZYMA!

Tegoroczne wczaso-rekolekcje Rodzina Boga spędziła w Pasterce w Górach Stołowych. Dzięki zaangażowaniu liderów wspólnoty ponad 40 osób, tj. ponad 10 rodzin oraz dwóch salezjanów mogli przeżyć czas wakacji radośnie, bezpiecznie i pobożnie w duchu św. Jana Bosko!

LATO 2017 RODZINY BOGA

Karwieńskie Błoto I - 16-26 sierpnia

Dzień przyjazdu był jedynym, kiedy padało. Był szary, a my zmęczeni po całodziennej podróży spotkaliśmy się wieczorem na powitalnej kolacji. Ks. Wojciech w pięknych słowach przedstawił najważniejsze osoby – panie z kuchni. Jedzenie było jak w domu.
To był bardzo dobry czas - mogliśmy wypoczywać razem z innymi i z najbliższymi. Codzienna Msza Święta, konferencje na temat liturgii oraz wieczorne filmy o relacjach małżeńskich na zmianę z plażowaniem, grą w ringo i nogę, a także w ping-ponga i w piłkarzyki.

SPOTKANIE FORMACYJNE

W dniu 18 marca 2017 miało miejsce kolejne z comiesięcznych spotkań Rodziny Boga. Jako że przeżywamy obecnie czas Wielkiego Postu, nasz opiekun ksiądz Tadeusz Mietła wybrał dla nas kilka fragmentów z niedawnych rozważań Papieża Franciszka na temat znaczenia tego właśnie okresu w życiu Kościoła i każdego chrześcijanina.

WYJAZD RODZIN DO OSTRÓDY

Wakacyjny wyjazd grupy Rodzina Boga do Ostródy – sierpień 2015